Od kilku miesięcy przebywam w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że prawdopodobnie sporą część wpisów na blogu zajmie poznawanie tutejszej natury i miejsc, które postaram się odwiedzić, bądź już odwiedziłem.
Krajobraz północnej Anglii, bo tutaj mieszkam, wzmaga we mnie poczucie wyobcowania. Pochodzę z małopolski, wychowałem się na śląsku, więc tęsknota za zróżnicowanym krajobrazem południa Polski, gdzie góry i wyżyny, nijak ma się do tego co obecnie widzę na co dzień. W zeszłą niedzielę przekonałem się, że wystarczy godzina drogi i można zobaczyć miejsca, które choć trochę wydają się znajome.
Park Narodowy Peak District, który został utworzony w 1951 roku położony jest w północno centralnej Anglii i stanowi większą część wyżyny Peak District i zajmuje powierzchnię 1404 km². Sporą jego część zajmują rozległe wrzosowiska, ale park ten kryje w sobie również zalesione tereny oraz zbiorniki retencyjne (reservoir). Właśnie wókół jednego z nich przyszło mi spacerować. Mowa o Agden Reservoir. Miejsce to zapamiętam jako niezwykle urocze i mam nadzieję, że jeszcze tutaj wrócę.

Poniżej zamieściłem kilka zdjęć, myślę, że zachęcających do odwiedzin.